13.6.2024  *  6:12  
Zalužická škôlka    ||   Volám sa Natálka Kvaková a mám deväť rokov. Bývam v Zalužiciach, kam chodím aj do základnej školy.

Narodila som sa s rázštepom chrbtice. Táto choroba spôsobila, že som sa do dnešného dňa nenaučila chodiť. Neviem, či sa mi to vôbec niekedy podarí.

Zo všetkých médií však počuť informácie o účinných metódach liečenia, ktoré dokázali pomôcť aj deťom ako ja. Moji rodičia našli jedno také liečebné zariadenie. Ide o liečebné centrum DIANA vo Vysokých Tatrách. Práve tu mi pán doktor povedal, že ma dokáže naučiť chodiť pomocou barlí. Všetci doma sme sa tomu potešili a dúfame, že tá chvíľa príde čoskoro. V lete tohto roka som už absolvovala dvojtýždňové liečenie, ktoré mi pomohlo. Je potrebné ho zopakovať viackrát, aby sa mi naplnil môj veľký sen: stáť na vlastných nohách. My, deti s takýmto ochorením, musíme veľa a často cvičiť. To si vyžaduje hlavne čas, trpezlivosť a peniaze. Mám dobrých a obetavých rodičov, ktorí si stále nájdu čas mi pomôcť i trpezlivosti majú nadostač. Jediné, čo nám veľmi chýba, sú financie.

Približne dva roky mám vozík, na ktorom sa premávam medzi ostatnými deťmi v škole. P. učiteľky a moji kamaráti z triedy sú mi stále nápomocní. Teraz mám ďalších kamarátov, ktorí sa mi rozhodli pomôcť svojim tanečným i speváckym talentom. Sú to žiaci zo Základnej umeleckej školy v Sobranciach, ktorá má detašované pracovisko v našej škole. Uskutočnia niekoľko vystúpení a peniaze, ktoré sa vyzbierajú, budú uložené na účet v banke. Nemyslite si, že chcem zbohatnúť. Všetko sa to bude diať len preto, lebo existuje pre mňa skutočná šanca, že sa raz postavím na svoje nohy a vozík vymením za barly.

Keď sa mi to podarí, budem najšťastnejšia malá slečna na svete. A všetkým, ktorí mi v splnení môjho sna pomôžu, budem veľmi vďačná.

Vaša Natálka

PS: Aj ja túžim prejsť pár krôčikov po vlastných...

Vo fotogalérii si môžete pozrieť foto z koncertu pre Natálku v kultúrnom dome v Zalužiciach.


Ak chcete, prispieť môžete na účet občianskeho združenia Zalužka, zriadeného výlučne na tento účel.
Prispieť môžete aj zakúpením DVD z koncertu z Zalužiciach. Kto má záujem, nech napíše na e-mail OZ. Cena DVD je 2 eurá. Suma navyše za DVD poputuje na účet pre Natálku.

Bankové spojenie: UniCredit Bank
č. účtu: 1046980002/1111

Ako pokračuje Natálkino liečenie si pozrite v oznamoch.

Doterajšie príspevky:

Koncert pre Natálku v kultúrnom dome v Zalužiciach 832,30 EUR
Zbierka na gymnáziu Pavla Horova 70 EUR
Zbierka v Rímskokatolíckom kostole v Zalužiciach 221 EUR
Koncert v Gréckokatolíckom kostole v Hažíne 390 EUR
Osobné dary:
Albrechtová Oľga,
Marcinová Zlata,
Žofčak Ján,
Dudič Jozef,
Zuzčinová Anna,
Obec Moravany,
Katocsová Terézia,
Kvaska Ľubomír,
Ranič Jozef,
Obec Závadka,
Hrehovčíková Eva,
Obec Kačanov,
Obec Zalužice,
Ján Kirnág,
p. Ivanková,
p. Čarná,
p. Babiková,
p. Hrešková,
p. Hrdinská,
rodina Jurčenková,
Kotora Miron,
rod. Paľovčíková,
Marta Činčárová,
Jana Macková
1235 EUR
Plast-press, s.r.o - Ing. Valentín Galenko 333 EUR
KOVEX - Tomáš Čalovka 200 EUR
SYTELI, s.r.o 100 EUR
ZŠ s MŠ Vinné 71 EUR
SPOLU: 3549,3 EUR